Starożytny kryształ o zróżnicowanych właściwościach

Właściwości ałunu do dzisiaj budzą szacunek i wyróżniają się na tle innych, domowych i tradycyjnych sposobów leczenia. Najczęściej możemy go spotkać w formie kryształu, lecz dzisiaj bardzo często dodawany jest w innej formie do wszelkiej maści kosmetyków do cery twarzy czy balsamów nawilżających. W drogeriach czy aptekach znajdziemy ałun nawet w formie pudru czy spreju (świetnie sprawdza się jako dezodorant).

Najczęściej spotykane formy ałunu

Ałun zakupić możemy w paru podstawowych wersjach, każdą z nich stosuje się w odrobinę inny sposób, dlatego też warto zapoznać się z instrukcją zastosowania. Wyróżnić możemy, po pierwsze, standardowy ałun w krysztale, który swoim kształtem i rozmiarem przypomina zwykłe mydło. Taki produkt należy zamoczyć w wodzie, aby go nawilżyć, a następnie posmarować nim wybrane partie ciała. Ma on właściwości antybakteryjne, toteż sprawdzi się jako antyperspirant czy też złagodzi miejsca podrażnione po goleniu.

Alun właściwości i zastosowanie

Inną opcją jest ałun w proszku stosowany jako talk do stóp. Można też nim posypać wnętrze butów, co pozwoli na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu. Co ciekawe, roztworem na bazie proszku z ałunu płukać też możemy jamę ustną – pomoże to zminimalizować krwawienie z dziąseł czy pozbycie się aft. Z kolei, ałun w płynie jest bodaj najłatwiejszą i najprostszą formą w obsłudze. Dedykowany zastosowaniu jako klasyczny dezodorant, który pozbyć się ma brzydkiego zapachu i dzięki swoim naturalnym bateriom zmniejszyć, a nawet zablokować jego rozwijanie się.

Czytaj więcej na https://medpak.com.pl/blog/poradniki/alun-co-to-jest-jego-wlasciwosci-i-czy-jest-szkodliwy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *